کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست

اثر داریو فو از انتشارات کیان افراز - مترجم: جمشید کاویانی-بهترین نمایشنامه ها

مرگ ناگهانی یک آنارشیست، بازیگری است که توسط نمایشنامه نویس ایتالیایی و فعال دار چوپان Dario Fo انجام شده است. در کلاسیک تئاتر قرن بیستم، در بیش از چهل کشور در سراسر دنیا مورد استفاده قرار گرفته است. در دو سال اول تولید آن، بیش از نیمی از میلیون نفر دیده شده بود که داروسازی فصلی بحث برانگیز، مرگ اتفاقی یک آنارشیست بود. از آن زمان تا کنون در سراسر جهان اجرا شده است و به طور گسترده ای به عنوان یک کلاسیک از نمایشنامه مدرن شناخته شده است. طنز تیز و خنده دار در مورد فساد سیاسی، این مورد مربوط به یک کارگران راه آهن آنارشیست است که در سال 1969، به دلیل مرگ وی از یک مرکز پلیس پلیس، به مرگ او رسیده است.


خرید کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست
جستجوی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست در گودریدز

معرفی کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست از نگاه کاربران
دیوانه :آیا مردم خواستار نظامی واقعا عادلانه هستند؟باشه،ترتیبش رو می دیم. و به این ترتیب اونا به نظامی که کمتر غیر عادلانه باشه رضایت می دن.کارگرا فریاد میزنن :@به این استثمار شرم آور و حیوانی خاتمه بدین@و مت عمدتا طوری تجدید نظر می کنیم که اونا با وجودی که همچنان در استثمار باقی می مون،دیگه احساس شرمساری نمی کنن.اونا دیگه نمی خوان توی کارخونه کشته بشن;پس ما چند دستگاه حفاظتی تو کارخونه ها نصب میکنیم و حقوق و مزایای سرکارگر رو هم کمی افزایش می دیم.اونا می خوان سیستم طبقاتی جامعه محو و نابود بشه و ما کاری می کنیم که اختلافات طبقاتی جامعه خیلی شدید نباشه;یا اینکه چندان مشهود نباشه!اونا انقلاب میخوان ما بهشون اصلاحات می دیم،اصلاحات بی شمار;اصلا تو اصلاحات غرغشون می کنیم .یا در واقع اونا رو تو وعده وعید اصلاحات غرق می کنیم،چون حتی اصلاحات واقعی رو هم هرگز به اونا نمی دیم!

مشاهده لینک اصلی
نمایشنامه ای فوق العاده از داریو فو که لحظاتی خوب را برایم در طول سالیان مختلف به ارمغان آورده است .این کتاب را 4 بار خوانده ام و هر بار نیز مانند دفعه ی اول برایم جذاب است .قسمتی از متن یکی از نقد ها از سایت تسنیم بنظرم به خوبی در مورد این نمایشنامه توضیح میدهد:
در « کمدیا دل آرته » ایجاد آشفتگی و پیچیدگی در اوضاع که از متن توطئه ها بر می خیزد، نقش اساسی دارد. این آشفتگی در نهایت به مضحکه کامل می رسد و اشخاص به صورت آدم‌های مسخره در می آیند. آنقدر ضد و نقیض می گویند که دیگر پرتو پلا گویی است و نتیجه آنکه حقارت درونی شان آشکار می شود.


مشاهده لینک اصلی
خیلی خوب انجام شده! داشتن هر دو عناصر از صحنه و بازی بی نظیر، این یک تفسیر در مورد فساد سیاسی است و با عصبانیت و تفکر بسیار اعدام می شود. اول از Fo من و من مشتاقانه منتظر خواندن بیشتر توسط نمایشنامه نویس هستم. این توصیه می شود!

مشاهده لینک اصلی
این یکی از جالب ترین چیزهایی است که من در تمام طول سال دیده ام، و حقیقت مهمی در زیر آن وجود دارد. آن را سخت در افسانه slapstick خنده، که در آن جادوگران چشم خود شیشه خود را فرو برد و تقریبا مردم را از پنجره بیرون می اندازد. اما شما متوجه شده اید که Fo می گوید داستان در مورد افرادی که به طور اسرار آمیز در زندان پلیس مرده اند، و این اتفاق می افتد - تقریبا درست در خارج از تئاتر.

مشاهده لینک اصلی
کتابهای Betties

مشاهده لینک اصلی
O®UO OOE UU \"U ‡ Ù † Ù ‰ Ù ‡ Ù ... Ù ‡ Ù UO² ... Ù † Ù † Ù USUU ... OO§ ... Ù ‡ † ا٠... O§USO'U O®O ± O§OU ‡.

مشاهده لینک اصلی
دوستانه من فقط در کتاب های کمتری قرار گرفتم که این کار را انجام دادم و با خنده های خشونت آمیز غیرمنتظره ای از این خنده روبرو شدم. بازی Fos دارای لمس commedia-dellâ € ™ arte است. شخصیت Fos، Maniac شخصیتی شبیه Harliquien است، منجر به اعضای یک ایستگاه پلیس در جایی در یک شهر، از طریق یک تحقیق گیج کننده در مورد مرگ متقابل آنارشیست که به طور اسرارآمیز، @ خود را از یک پنجره چهار داستان در طول دوره پرتاب @ خود را از تحقیقات پلیس. .... واقعا، آن کاملا غیرممکن است که به هر چیزی درباره مرگ ناگهانی آنارشیست بگوید، باید آن را بخواند، آن را ببیند و از آن لذت ببرد.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب مرگ تصادفی یک آنارشیست


 کتاب فقط یک تکه نان
 کتاب کوریولانوس
 کتاب اگر دوباره شروع می کردیم
 کتاب اتاق و بالابر غذا
 کتاب نمی دونم فردا چی میشه
 کتاب آن سوی آینه