کتاب در انتظار گودو

اثر ساموئل بکت از انتشارات نگاه - مترجم: اصغر رستگار-بهترین نمایشنامه ها

این داستانی است بی‌داستان. مکانش ناکجاآبادی استخشک و بی‌بر که فقط یک درخت در آن هست و بس و زمانش دم دمای زوال خورشید. آدم‌هایش دو آواره‌ی خانه‌به‌دوش که منتظرند یک گودویی از راه برسد و آن‌‌ها را از آن وضع فلاکت‌بار (که همانا انتظار است) دربیاورد. وعده‌ی دیدارشان امروز است دم غروب زیر همین درخت. دو رهگذر هم، که یکی اربابی است رحم‌نشناس و دیگری غلامی است خل‌وچل، می‌آیند و چند لحظه‌ای می‌مانند، بعد هم می‌روند...؛


خرید کتاب در انتظار گودو
جستجوی کتاب در انتظار گودو در گودریدز

معرفی کتاب در انتظار گودو از نگاه کاربران
ما وقتی فانتزی می خواهیم [Brecht] انجام می دهیم. هنگامی که ما می خواهیم رئالیسم، ما منتظر گودو هستیم. Jan Kott (En Attendo Godot، پاریس، 1953) (ولادیمیر و استراگون) (پوزو، اراثان، ولادیمیر و خوش شانس) \"چه کسی گودو است؟\" من نمی دانم که کدام گودو نامه نامه بکت است از سال 1952. تصور می کردم این تنظیم وجود داشته باشد: دو سهامدار بانک نیویورک، با مشارکت سهام خود، در یک اتاق با کلاهبرداری، و نمایش ها و نمودار ها، و تمام ارتباطات دستگاه در اطراف، که به راحتی تماس با مشتریان گسترش می یابد در سراسر جهان است. آنها درباره سود و تجارت صحبت می کنند؛ آنها درباره ساخت پول میپرسند. بنابراین آنها مشغول هستند، آنها یک هدف دارند. آنها یا سست یا پول می گیرند ترجیحا آخرین گزینه است. و با این حال، بکت این تنظیم را انتخاب کرد: یکی که «هیچ چیز اتفاق نمی افتد». در حقیقت، از همان ابتدا تا انتهای این بازی، دو جادوگر ناخوشایند درباره نقل قول کتاب مقدس و خاطرات دیگر، â € | و منتظر هستند. اگر چه شخصیت های دیگر نشان می دهد، همه آنها به دو دسته می رود: ولادیمیر و استراگون، â € |. که منتظر Godot است. این یک انتظار طولانی است و گودو هرگز نشان نمی دهد. این دو گرسنه هستند (هرچند که آنها می گویند که آنها ریشه، â € یا هویج کمی در جیب خود دارند) و با این وجود، به سختی می توان گفت که گودو چه کسی است. مجموعه ای به شما در مورد مختصات فضایی-زمانی نمی گوید، صرفه جویی در یک درخت بدون برگ (مرده). آیا این یک بید؟ آنها می دانند که باید از طریق درخت انتظار داشته باشند. تا زمانی که Pozzo (او به نظر می رسد ظریف لباس پوشیدن) نشان می دهد با انسان خود @ موول @: خوش شانس. پوزوك به نوعی به عنوان سرپرستی صحبت می كند كه با لاکی سخن می گوید: كسانی كه در طول زمان چمدان Pozzo را حمل می كنند، بدون توجه به آنچه. و با این حال، بعدا، \"â € œslaveâ € او نیز نشان خواهد داد، â € œcan thinkâ €؛ و در چه راهی !! شما متعجب خواهید شد â € œTime خواهد tellâ €، â € œtime خواهد tellâ €، Lucky را تکرار کنید. اما، بدون کلاه او، فرو می ریزد. پتزو دوست دارد با Godot ملاقات کند، هر چند او به سختی می تواند آن را به درستی تلفظ کند. کلاه می گوید که در بازی زیاد است. منظورم دستکاری آنها است. استراگون اغلب با چپلن کلاه خود را اداره می کند. خوش شانس بدون کلاه از سخنرانی است. دو نفر (خوش شانس و پوزو) ترک خواهند کرد و سرانجام یک پسر با خبر خوب نشان خواهد داد: گودو فردا ظاهر خواهد شد؛ بنابراین ولادیمیر و استراگون باید منتظر باشند. شب وارد شد با این حال، زن و شوهر ضعیف تصمیم به ترک صحنه. شاید با یک تغییر جزئی در ذهنیت: «فقط برای تنها» «برای هر کسی« ... »هیچ چیز خاصی نیست. با این حال، آنها نشسته اند. خوب، من بازیگر ایان مک کولن بازی کردم و اظهار نظر کردم: \"بازماندگان\" و \"واقعی\" هستند. بازیگر به سمت وجودی بازی اشاره کرد. من فکر می کنم این یک بازی خنده دار است، اگر چه بسیار بسیار پوچ است. بدون شک، برخی از نفوذ فرانسه در نامهای انتخاب شده، به وضوح به دلیل حضور بکت در فرانسه، در جنگ جهانی دوم است. بکت، یکی از اعضای مقاومت؛ هیچ معامله ای بزرگ نیست، با این حال، نویسنده در خصوص فعالیت هایش پیشنهاد داد. همه ما انتظار داریم، به نحوی خاص؛ این یک واقعیت است که برای ؟؟؟ شاید کسی دقیقا نمی داند چه خبر است. مگر اینکه یک معامله گر هستید

مشاهده لینک اصلی
ولادیمیر و استراگون نشسته درخت در مورد این و آن صحبت می کنند (هویج، رپ، صدای هوا، خودکشی، کتاب مقدس ...) چه کار می کنند؟ ... صبر کن خداحافظ! فردا: ولادیمیر و اراگونون در کنار درخت نشسته اند گفتگوهای پوچ خود را باز می کنند ... آنچه آنها انجام می دهند ... منتظر گودو! بعد از فردا: ولادیمیر و اراثان نشستن کنار درخت ادامه با مکالمه های معمول و بی روح خود ... چه کار می کنند؟ ... منتظر گودو باشید .................... اگر هر روز ولادیمیر و اراگونون در حتی اگر آنها درباره مکالمات پوچ صحبت می کنند، ادعا می کنند که آنها منتظر یک گودو هستند که قبلا هرگز دیده اند، که نمی دانند که آیا وجود خواهد داشت، و نه کمی در مورد چه روزی می آیند، چه کسانی منتظر هستند؟ من در اینجا شبیه سازی زندگی به عنوان تکرار پوچ هر روز است که منجر به ادامه انتظارات مرگ می شود. اعتراف می کنم که من قبلا دیده ام مرگ با بسیاری از نام ها، اما Godot ... Godot پس از آن اولین بار با این حال، من آن را به عنوان نام عالی برای توصیف آن روزهای عمیق abulia در نظر می گیرم: - پس چه کاری انجام دهید؟ - هیچ چیز! ... من منتظر گودو! ...) این تمثیل در اینجا نخواهد بود فرمول معتبر برای همه، اما به تعداد بسیار زیادی اعمال می شود! ؛)

مشاهده لینک اصلی
ترس از انتظار، ناراحتی، نارضایتی، اختلاف نظر، بحث و گفتگو مورد انتظار beckett. اگر نه، کسی که انتظار می رود، چه چیزی نیست، چه نیست، آیا این نیست؟ .. beckett خواندن / پیرو، پیروان نیز بسیار زیبا است. آیا واقعا خنده دار است و نه خیلی؟

مشاهده لینک اصلی
صنعت RA ± ± ± متر هرگز به طور کامل anlayamayacaäÿä m.daN برای پیدا کردن چیزی که ما، deäÿil مانند دیدی، به ما این تصور که ما varolduäÿu به من بدهید؟

مشاهده لینک اصلی
دیدن یک تولید عالی از یک بازی که قبلا بی تفاوت بوده است می تواند تغییر زندگی، هرچند به شیوه ای کوچک باشد. این اتفاق برای من افتاد امروز، زمانی که تولید تئاتر سیدنی این بازی را دیدم. این خنده دار، غم انگیز، در حال حرکت و ناآرامی بود و من برای سه ساعت فعالیت به طور کامل مشغول بودم. چشم انداز Becketts مبهم و مزاحم است، اما برخی از سحر و جادو اتفاق افتاده است به عنوان معنی کلمات او مورد بررسی قرار گرفت و در صحنه تجسم. به همین دلیل است که نمایش ها باید دیده شوند و نه فقط خواندن.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب در انتظار گودو


 کتاب مولیر
 کتاب سیابرزنگی ها
 کتاب فاجعه
 کتاب گفتا که خراب اولی
 کتاب لوکرس بورژیا
 کتاب امپراتور و جلیلی