کتاب خیانت

اثر هارولد پینتر از انتشارات نیلا - مترجم: شعله آذر-بهترین نمایشنامه ها

خیانت آخرین بازی کامل Pinters از زمان موفقیت عظیمی از No Mans Land است. این بازی در سال 1977 آغاز می شود، دو سال پس از پایان دادن به مسائل مربوط به عاشقان دروغین، اما و جری. در طول نه صحنه بازی، ما با گذشت زمان از طریق امور مربوط به امور خود، با بازی پایان دادن به خانه خانم اما و رابرت، همسرش، بهترین دوست جریست، دوباره حرکت می کنیم.

سناریوی دراماتیک کلاسیک مثلث عشق در میانجیگری در مورد خیانتهای زناشویی، دوگانگی و خودکفایی ظاهر می شود. پینتر جهان را می نویسد که به طور همزمان عاشق و عاشقانه می شود.


خرید کتاب خیانت
جستجوی کتاب خیانت در گودریدز

معرفی کتاب خیانت از نگاه کاربران
این بازی به عقب ادامه می دهد، بنابراین در پایان کتاب، خواننده به آن لحظه ها معرفی می شود که به همه ی دیگران که خواننده آن را در اختیار دارد، هدایت می شود. شخصیت ها در زبان خود درست نیستند - بیشتر مطالب خفیف بین خطوط قرار دارند. من آن را دوست داشتم، زیرا آن را سریع خواندید و به این دلیل نشان می دهد که چگونه شرایطی را که در آن خودمان را پیدا می کنیم، برای بهتر یا بدتر - یا، باید بگوییم، برای بهتر و بدتر - ایجاد کنیم.

مشاهده لینک اصلی
من تنوع جدول زمانی را دوست داشتم با شروع بازی با نتیجه ازدواج و سپس به عقب رفتن به امور و پایان دادن به شروع امور مخاطبان با یک حس متفاوت از وفاداری به شخصیت مواجه است. بسیاری از نمایشنامه ها و رمان ها به دنبال یک تاریخچه استاندارد، این بازی هنجار را از بین می برد و مخاطبان را باز می کند تا به عنوان یک دنباله ای از وقایع، ابتدا با دید عقب، تجربه کنند.

مشاهده لینک اصلی
تنش Pinters کت و شلوار قوی است؛ آنچه را که او به سطوح فراتر از بسیاری از مکث و سکوت و نقاط سه گانه و مکالمه سطحی می اندازد. آنچه باعث می شود آنها هیجان انگیز و معنی دار باشند. بدبختی، متاسفانه، بیشتر از آن تنش وجود ندارد - در نتیجه تبدیل شدن به خسته کننده تر. چند لحظه زیبا وجود دارد (اما و حلقه کلیدی، صحنه ای که جری برای یک نوشیدنی قطره می دهد) اما در کل این پینتر واقعا این کار را برای من انجام نداد.

مشاهده لینک اصلی
پینتر می نویسد که یک بازی ضعیف واژگانی که در معرض بیان می شود، نشان می دهد که چگونه خیانت می تواند به طور همزمان گشتاور و سرقت زندگی را در حالی که همچنین بخشی طبیعی از جریان و زندگی است. واژه ها، دوستی ها، بوسه های سرقت شده، کودکان، مسافرت ها، ادبیات و موارد دیگر، به نوعی تقویت شده یا خسته شده اند. به طور کلی، بسیار سریع خواندن هر چند تحویل پرتره قدرتمندانه تقلید از خیانت و ناامیدی بالغ و جستجوی بی پایان عشق است.

مشاهده لینک اصلی
فقط صاف کردن خوب است من همیشه در مورد پینتر کمی داغ و سرد دارم، اما در اینجا هم سبک و هم ماده وجود دارد. و تاریخچه معکوس خیلی بیشتر از یک شیرین کاری هوشمندانه است. این بازی تقریبا به عنوان یک حفره باستان شناسی تبدیل می شود - به عنوان لایه ای که پس از لایه برداری به عقب ریزه می شود، حقیقت جدیدی نشان داده می شود در حالی که در عین حال کل ایده حقیقت با شرایطی مطرح می شود که هیچ به نظر نمی رسد به طور کامل درک شرایطی را که درگیر آن هستند.

مشاهده لینک اصلی
کتاب های مرتبط با - کتاب خیانت


 کتاب ویتسک
 کتاب ستون های جامعه
 کتاب ژاک یا تسلیم
 کتاب دروغ
 کتاب پنج نمایش نامه
 کتاب قربانیان وظیفه